2 Ocak 2013 Çarşamba

"Sesli Kitap"Benim için bugünün anlamı çok büyük.Çünkü yıllardır yapmayı en çok istediğim şeye bugün başladım.
"Görme engelliler için kitap seslendiriyorum"
Emekli olmadan önce araştırmıştım bu konuyu.Fakat o zamanlar bir ilçede yaşıyorduk ve başvurduğum kütüphaneler ve 5 Nokta Körler Derneği hep aynı şeyi söylediler.Kayıt için bu kuruluşların bünyesindeki stüdyolarda okumak gerekiyordu.Bu da imkansızdı.Emekli olup İstanbul'a yerleşince de kayıt yapılan kütüphaneler şehrin diğer ucundaydı.Ben de "Sesli Kitap Gönüllüleri"ne katıldım.Çünkü onlar ev ortamında bilgisayarda yapılan kayıtları kabul ediyorlardı.Kitabı okuyup bitirdim ve yaklaşık on dört ay önce teslim ettim.Defalarca sonucu sordum, sabırlı olmam gerektiği söylendi.Ümidimi kestiğim için başka yollar aramaya başladım.
Geçen ay internetten, Kadıköy Belediyesinin de görme engelliler için kitap okuttuğunu öğrenince hemen başvurdum.Geçen hafta deneme kaydı yaptık Veee bu gün ilk kaydı yaptık.
Çok mutluyum.Yararlı olmayı o kadar fazla istiyorum ki...
"Görmeyenlerin gözü olmak..."...
Seslendirdiğim kitap ise "Mucizeler Dükkanına Dönüş"

5 yorum:

 1. Benim de çok istediğim bir şey GETEM için kitap seslendirmek, 2 defa deneme kaydı gönderdim maille, okumamın düzgün olduğunu sesin yetersiz olduğunu söylediler,kulaklıktan kaynaklanıyordur diye başka kulaklık aldım olmadı yine, pc epey eski, o zaman usb girişli kulaklıklı mikrofon alın deneyin dediler, bir türlü alamadım:( Can-ı gönülden tebrik ediyorum sizi, çok duygulandım.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. teşekkür ederim.Teknik konulardan çok anlamıyorum ama bilgisayardan veya kullandığınız programdan kaynaklanmış olabilir diye düşünüyorum.Dilerim, sizin de isteğiniz gerçekleşsin...

   Sil
 2. Bu kadar çaba harcamanızı takdir ediyorum. İnşallah devamını da getirirsiniz. Sevgiler.

  YanıtlaSil
 3. Ben de geçen yıl Milli Kütüphane ile yazıştım bu konuda. Ankara da kayıt orada yapılıyormuş.
  Bir tel. no gönderdiler.
  Geçen yıl fırsat bulamadığım bu güzel iş için bugünlerde başvurmayı planlıyorken sizin yazınızı okudum.
  İtici güç oldu.
  Teşekkürler ve tebrikler.

  YanıtlaSil
 4. ne kadar hayırlı güzel bir iş yapıyorsunuz tebrik ediyorum sizi..

  YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...